| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o întrebare, recent prietena mea a găsit pe o fata care mie mi se pare dubioasă, cred ca este lesbiana, mi-a dat multe semne și cam intervine între noi ca sa-i atragă atenția. Cum pot s-o despart de ea? Dar nici nu pot sa-i interzic la a mea să nu se mai vadă, se înțeleg bine. Ce îmi sugerați? Am vb despre tema asta dar o zis sa am încredere dar chestia este e cam schimbata în ultimul timp, o părere?

Răspuns Câştigător
| Mynameis93 a răspuns:

Dacă ți-a spus sa ai încredere înseamnă că trebuie să ai. Ea pe tine te iubește, nu te va lăsa pentru o tipă. Poate îți faci griji degeaba și nu este lesbi.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să ai încredere.

| Andreeush a răspuns:

Nu poți să deduci orientarea sexuală a cuiva doar din aparențe.
Uneori aparențele înșeală și oricum nu mi se pare normal ce vrei să faci.
Poate nici prietenei tale nu îi place unul din prietenii tăi dar asta nu înseamnă că vrea să vă despartă.

| Ovidiuovii94 a răspuns (pentru Andreeush):

Aia corect dar mi-a zis ca vrea sa vadă și dacă este va alege dacă ma înțelegi nu vreau s-o pierd am trecut prin foarte multe probleme dacă ma înțelegi da poate cum ai zis aparențele se înșală

| petitconseil a răspuns:

Eu zic sa n-o mai cauti vreo 2 saptamani, cam asa, dar absolut deloc sa n-o cauti.Atunci vei vedea si tu ce e in capul ei, ce are de gand cu tine.Mai raceste-te fata de ea, daca nu-ti convine situatia. Fete mai sunt cata frunza si iarba.Nu trebuie sa fii asa disperat sau stresat.Succes!