| anonim199292 a întrebat:

Salut,am o întrebare și va rog sa luați totul în serios.
Am 19 ani și am terminat liceul, dar din păcate nu am luat bacul...
Ce locuri de munca mi-ați recomanda având calificarea Tehnician in activități de comerț?
Mulțumesc

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te duci la un hipermarket și ceri să te angajeze.

| anonim199292 explică (pentru sadrian46):

Știu ca la hipermarket, supermarket dar ca ce?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim199292):

Se numește merchandiser. Ți se dă o zonă din magazin în grijă. Mergi la depozit iei marfă în cărucior și o pui pe rafturi, ai grijă să fie bine aranjată și tot timpul rafturile pline. Apoi în funcție de necesități ei te instruiesc să fii casier.

| anonim199292 explică (pentru sadrian46):

A deci ori cu 8 clase ori cu diploma asta tot acolo ajungeam

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim199292):

Deci nu. Cu facultate poți obține și alte posturi, tot acolo. Cu 8 clase mături pe jos, tot acolo.