| eugenia20 a întrebat:

Salut,am o mică problemuță.Mă întâlnesc cu un băiat cu trei ani mai mare ca mine, ne întâlnim de jumătate de an și nu știu cum sa le spun părinților despre asta fiindcă deja m-am săturat să mint.El are 20, eu 17.Are lucru stabil, apartament și nu stiu dacă părinții vor fi de-acord cu relația noastră, mă refer anume la vârstă, ce mă sfătuiți să fac?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Îl aduci în discuție treptat, vorbești că ai cunoscut un băiat care e așa și așa și așa și așa (Calități la greu) și când deja vezi că încep să-l vadă cu ochi buni le zici. Inițial eventual poți spune că sunteți doar prieteni și cu timpul le zici. Apoi după ce află le zici că ai vrea să-l aduci acasă să-l cunoască și ei să vadă ce băaiat bun e

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să le spui adevărul și vezi ce reacție au. Dacă vei sta cu stres nu vei rezolva nimic.

| Andreeush a răspuns:

Spune-le că ai o relație, dacă băiatul are intenții bune va ști să le câștige încrederea părinților tăi.

| Plato a răspuns:

Sa le spui, aia sa faci. Daca ala te violeaza, face bucăți si baga intr-un sac, parintii trebuie macar sa stie ca e suspect. Daca nu le zici, unde te cauta? Cine mai stie de tine?

| eugenia20 explică (pentru Plato):

De ce așa brutal?
Eu am încredere în el, wtf?
Noi deja întreținem relații sexuale și e tot Okey, nu toți vor să *** și să lase

| Plato a răspuns (pentru eugenia20):

Doamne fereste. E clar si despre tine. Crezi ca te iubeste de moare, nu? Hah. laughing
Esti doar suficient de credula incat sa te foloseasca pe post de toaleta. Pacat ca ti-ai ucis puritatea atat de repede, ti-ai batut joc de tine si de parintii tai.
Saraca, chiar crede ca o iubeste. laughing
Pacat de tine, fetito, mare pacat. Ti-ai nenorocit inocenta prematur, ca sa fii obiectul sexual al cuiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă chiar vrei poți aștepta pana la 18 ani pentru ca atunci nu au de ce sa se lege dacă nu le convine relația, adica ești majora,

| eugenia20 explică (pentru anonim_4396):

Nu o să le pot ascunde asta încă un an jumătate : /

| anonim_4396 a răspuns (pentru eugenia20):

Ai zis ca ai 17. După calculele mele aia inseamna mai puțin de un an. Sa dacă ai 16 jumate și stai cu unu de 20. Ce sa mai zic.