| Gaby030703 a întrebat:

Salut! Am o prietena care îmi zambeste când este cu prietenele ei, ma strânge în brate și tot îmi zice ca place pe altcineva! Eu am deschis o singura data acest subiect și ea de aproape fiecare data când ne întâlnim cu toții vine și îmi zice să nu fiu supărat, etc. O colega mi-a zis ca aceasta fata ma place! Am întrebat-o pe fata respectiva și a zis ca ma simpatizeaza doar ca pe un prieten! Ce credeți? Ma place? Dacă da, cum mi-aș putea da seama de asta și cum i-aș putea spune ca mi-am dat seama?

5 răspunsuri:
| tzionut a răspuns:

Omule cel mai bine e sa discuti cu ea singuri. Daca si tie iti place de ea ii spui frumos ca doresti mai mult decat o relatie de prietenie. Daca intr-adevar si ei ii place de tine va accepta. Daca nu cauta alta si nu mai pierde timpul. Spor.

| Gaby030703 explică (pentru tzionut):

Știi care e faza? Ca am mai avut aceasta discuție acum ceva timp și tot îmi da semne ca ma place, dar nu recunoaște!

| tzionut a răspuns (pentru Gaby030703):

Discuta a doua oara. Poate sa razgandit. Poate ca erati in compania mai multor prieteni. Nu stiu contextul ca nu am fost lanaga tine cand sa petrecut discutia si nici cum ai abordat subiectul.
Daca incepi cu stiu ca ma placi, sau mi-a zis cutarica ca ma placi...o bagi in defensiva si poate nega, pentru ca nu stie ce simti pentru ea. Daca ii spui ca o placi si ca vrei mai mult are de ales.

| Gaby030703 explică (pentru tzionut):

Ea accepta doar dacă vin și prietenele ei, iar apoi vine la mine și ma cheamă într-un loc mai retras! Asa procedează ea!

| Gaby030703 explică (pentru tzionut):

La ce te referi când zici ca nu știe ce simt pentru ea?