| Lukasz a întrebat:

Salut, am o problema!
Am note mici la Fizica, si ma tem sa nu raman corigent. O urasc, pot invata cat invat, dar tot nu imi intra nimic in cap. Am luat un 6, insa doamna noastra diriginta ne-a spus ce note avem la Fizica, iar cand a ajuns la mine: 4, 4. Unde a disparut acel 6? + ca mai are ea un carnetel unde ne trece alte note, si le combina, si scoate o nota, si nici acolo nu am 6. Nu am ramas niciodata corigent pe primul semestru sau pe al doilea. Mereu am fost intre primii 4 in clasa, insa anul asta e altceva. Fizica e un fel de chineza pentru mine. La alte materii am note peste 6-7, insa la Fizica praf. Si deja ma gandesc la corigenta. Ce pot sa fac daca imi iese media 4 pe primul semestru, si nu sunt singurul care sunt mai sus in clasamentul clasei care are probleme cu fizica. Ajutati-ma va rog. nu am fost in situaita asta niciodata

3 răspunsuri:
| AlexIm123 a răspuns:

Aici si doamna de fizică este de vina! Normal trebuia sa iti treaca acel 6! Dar chestia asta trebuie sa le zici la părinți! Sa se duca la scoala sa vorbeasca cu profesoara despre acea notă care trebuia să ti-o treaca! Și nu în ultimul rând sa stii ca dacă doamne fereste rămâi corigent, pe sem 2 trebuie să îți iasa media 6 ca sa treci! Si cel mai bine ar fi pentru tine sa faci meditatii la fizică! Asa vei lua note mai mari! Și eu sunt clasa a 7 a si am un 5 si un 7 si fac cu directorul școlii laughing) ai încredere în tine! Tu ce clasa esti? Salut! Sper ca te-am ajutat cu ceva! Salut

| Lukasz explică (pentru AlexIm123):

Tot clasa a 7-a sunt, am vorbit despre problema cu mama, insa mi-a zis ca e o profesoara buna si eu mint. La medidatii nu pot merge, nu este nimeni din sat la mine (traiesc la tara) care cunoaste Fizica, iar doamna noastra invatatoare de Fizica sta la 30 km de mine. deci cam slabe sanse sa merg la medidatii. Sper ca o sa se rezolve, multumesc pentru raspuns. Mai astept si altele, si daca e iti dau funda

| AlexIm123 a răspuns (pentru Lukasz):

Nasol, la ce capitol esti poate iti explic eu din caiet de la mine sa te fac sa înțelegi,