| AlexSnd a întrebat:

Salut,am o problema cam mare,de exemplu azi ma imbat,vreo 4, 5 zile dupa ce m-am imbatat nu mai stiu de capul meu,sunt ametit,si confuz cateodata, cum as putea remedia problema?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Alcoolul iese din organism cu totul in maxim 16 ore. Mahmureala se trateaza in general cu suc de rosii si/sau ciorbe/salate de varza/castraveti murati, alaturi de un mic dejun sau pranz bogat in carbohidrati, care grabesc eliminarea alcoolului din organism. Tu probabil suferi de anemie sau, mai rau, de sevraj. Ar fi ideal sa vizitezi un doctor.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu zeama de varza a doua zi. Sau nu mai bea.

| AlexSnd explică (pentru Salontanul):

Deci,Decat azi beau, si vreo 4, 5 zile dupa sunt ametit nu stiu ce fac, vorbesc aiurea, dar nu mai beau, cu zeama de varza se rezolva? Multumesc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia nu e problema de la bautura, mahmureala tine maxim 24 ore, ai alte probleme de sanatate legate probabil de consumul de alcool

Răspuns utilizator avertizat
| doreal a răspuns:

Nu mai bea -_-.

| Julliejulia21 a răspuns:

Cum ai putea remedia problema? Cel mai simplu : Terapia alcoolismului, stii care e? DEZALCOOLIZARE! laughing