| anonim_4396 a întrebat:

am o problema... cand urinez ma ustura. e doar o raceala sau e ceva grav?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde. Daca ai fost baiat cuminte, daca nu ai umblat cu vreo fatuca, e doar o raceala, sau o infectie la rinichi, daca insa nu ai fost, s-ar putea sa afli ca ai probleme serioase.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Sper ca e doar o raceala (apropo multumesc pentru raspuns) nu am umblat cu nici o fata

suntserios
| suntserios a răspuns:

Realizezi ca nu avem cum sa iti analizam urina pe TPU nu?
cel mai probabil e o infectie, nu vad de ce ar ustura de la o raceala

| anamariarot a răspuns:

E necesar un sumar de urina, chiar daca ai fost cuminte. E posibil sa ai o infectie urinara

| AdelaElena88 a răspuns:

Eu zic sa mergi la medicul de familie si sa iti dea bilet de trimitere in primul rand sa faci o urocultura.Si poti eventual si la un ginecolog, daca stii ca ai avut relatii sexuale, ca sa fii sigur ce e.Probabil sa fie o infectie urinara, sau poate fi un BTS, cert e ca nu trebuie sa iei pastile dupa ureche si sa mergi cat mai repede la un doctor. Infectiile urinare netratate pot duce la complicatii.Multa sanatate!