| slardar a întrebat:

Am o problema cu facebook-ul; atunci cand intru pe site imi apare in dreptul link-ului un lacat cu un triunghi galben langa si imi spune ca conexiunea este criptata cu 128 biti si totul imi merge foarte greu sau deloc... multumesc anticipat! funda pentru cine ma poate ajuta... happy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca doar la facebook se intampla este de la viteza ta de internet! Pagina de facebook e mare si se incarca mai greu de obicei.
Totusi -> STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce browser folosesti? Doar la facebook se intampla asta? Aici te poti loga?
https://login.yahoo.com/

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| slardar explică (pentru neluL):

Folosesc Google chrome, ma pot loga la facebook, numai ca merge foarte rau cateodata se blocheaza de tot... da, doar la facebook se intampla.

| slardar explică (pentru neluL):

Google chrome folosesc, numai la facebook mi se intampla, dar ma pot loga la el problema e cand intru merge foarte rau si cateodata se blocheza de tot...

| neluL a răspuns (pentru slardar):

Daca doar la facebook se intampla este de la viteza ta de internet! Pagina de facebook e mare si se incarca mai greu de obicei.
Totusi -> STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).