| Anemoneeeeee a întrebat:

Saluthappy am o problema cu Facebook, va rog sa ma ajutati cei care stitisad sunt extrem de trista. Deci, mi-am facut cont pentru intaia data acum 3 zile si bineinteles am dat block la vreo 6 contacte asa din prima dupa care nu am pus o poza cu mine ci una cu mine desenand nu cu fata mea, apoi am adaugat intr-un album nou poze cu mine arta chestii etc. am adaugat o singura persoana la contacte si mi-a dat sa imi securizez contul am facut pasii iar la final am bagat o poza aiurea iar timp de 24 de ore nu mi-am accesat contul iar apoi trist l-au dezactivatsad okay greseala a fost ca nu am pus o poza cu fata. Astazi, am incercat din nou am pus o poza la profil cu face-ul am bagat poze in album toate bune frumoase ci DA am dat din nou block dar la 3 persoane nu 6... dar aceeasi poveste mi-a dat sa imi securizez contul am bagat numarul, cand am ajuns la faza cu poza, vreau sa va spun ca nu ma lasa sa imi dau upload la nici-un fel de poza ca-i din fata ca-i din profil... nici vorbabig grin nah, nu ma deranjeaza ca am gresit si poate trebuie sa fac din nou. Intrebarea mea este urmatoare: Sunt atatea conturi false pe Facebook fara poze sau fara numere de telefon, stiu ca poate persoanele respective au vechime pe Facebook indiferent de ce fac cum sunt ei, dar sper ca poza aceea nu o verifica prin contactele pe care le am eu sau intreaba cei de la Facebook alte persoane "bai o cunoaste cineva?" sau cum se procedeaza?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt multe verificari cares e fac la conturile noi,. De exemplu, daca nu ai 13 ani impliniti, nu-ti poti afce cont pe FB
Daca nu ai 13 ani si-ti faci cont, spuannd ca ai 20 de ani, dar punand poze cu tine, cu fata de copilas, cei de la FB te detecteaza si te blocheaza din nou.
Orice declaratie aiurea este cantarita, analizata si daca este considerata mincinoasa, contul este blocat.
Incearca sa nu mia blochezi pe nimeni macar cateva zile pana ti se aproba contul. Ca oricum aiai nu pot deveni automat prietenii tai, daca tu nu-i accepti.

| Anemoneeeeee explică (pentru Violleta2022):

Mersiii multtthappy da ai dreptate sunt multe si mailul e o problema si locatia mea curenta si faptul ca am pus imagini de pe net si data nasterii desi eu arat mai tanara poate dar sunt actually mai old laughing) mi am setat varsta reala dar fata nu pre corespundehappy thanks againhappy

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca ceva, selectezi de la inceput din Setari, sa nu-ti ceara prietenie decat prietenii tai existenti, pe care oricum le ceri tu prietenia.
daca alegi setarea asta de la inceput, nu te mai poate raporta nici un prieten din aia care nu te plac si te sicaneaza.
Nu uita: nu se pune poze indecente, sau furate de pe net, ca risti sa ti se blocheze contul.