| ionuțu7683 a întrebat:

Salut, am o problema cu parintii iubitei mele ei au aflat ca suntem impreuna si ei ma cunosc oarecum ei nu sunt deloc de acord cu mine si au pus-o pe ea sa se desparta de mine dar nu a facut-o doar i-a mintit pe ei si acum trebuie sa ne ferim mult si e foarte greu. Vorbim mai rar ne intalnim mai rar si tot asa ce as putea sa fac sa ii conving sa o lase cu mine ei zic ca sunt golan si tot felul de prostii ca fumez. Puii mei dar asta a fost in trecut chiar am fost un mare nenorocit dar m-am schimbat de atunci. apreciez orice sugestie va rog dati-mi idei cu ce as putea face. dau FUNDA celui mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Spune-i prietenei tale sa te duca acasa si sa-i cunosti parintii. Le poti duce un tort mic sau un buchet de flori sa faci o impresie buna iar acolo sa ai grija sa te porti cat mai bine ca sa faci o impresie buna.

| darrio2007 a răspuns:

Chiar te-ai schimbat? Felul tau de a scrie aici nu prea arata asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa ne demonstrezi noua ca te-ai schimbat, trebuie sa le demonstrezi asta parintilor ei.

| NH4OH a răspuns:

Spune-le ca te-ai schimbat si sa-ti acorde o sansa, ca oricum iubirea voastra conteaza si ar fi inuman ca doi parinti sa desparta doua jumatatidintr-un intreg. Daca i se intampla ceva fetei sau sa faci tu ceva ce nu le convine lor dupa acest pact, promite-le ca nu o sa mai ai nicio legatura cu ea.
Cuvintele astea o sa ii imbuneze cu siguranta, arata-le afectiune si sinceritate in cazul in care vorbesti face to face cu ei.
Ori daca asta trebuie sa o spuna fata, vorbeste cu ea si sa ii roage frumos, ca nu ei ii aleg iubirea.
Bafta.