| ioanandrei a întrebat:

Am o problema cu telefonul...am un card de memorie de 2GB si memoria interna de 8. Cardul este aproape gol insa nu pot transfera aplicatii pe el. Incetc sa actualizez un joc si scris: Eroare la descarcare spariu insuficient pe dispozitivul de stocare extern. Cum as putea sa fac sa mut aplucatiile pe card sau sa le fac sa se instaleze direct acolo? Murci anticipat

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Dacă e Samsung, nu poți decât dacă faci root telefonului. La alte mărci, e posibil să găsești prin setări unde se poate schimba; sau folosește o aplicație de genul app2sd.