| Doar_Robben_1998 a întrebat:

Salut,am o problema cu vorbitul, adica atunci cand vad o fata ma "panichez" si nu stiu ce sa vorbesc cu o fata...Imi dispare tot din cap si nu stiu nici-un subiect care sa fie interesant(pe moment), daca-mi puteti da exempli si sfaturi cum sa scap de aceasta timiditate!

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Pai dupa ce incepi sa vorbesti o sa dispara timiditatea. Sa exersezi cat mai mult si sa te gandesti ca si fetele sunt ...fiinte umane. Subiectele sunt multe: te interesezi de persoana, de timpul liber, pareri pe anumite teme sau iti spui tu parerea.

| Pearl01 a răspuns:

Buna. In primul rand respira! Se mai intampla, e normal. In loc sa te panichezi, numara in gandul tau pana la 10 si respira, calm si gandeste-te la lucruri frumoase, ca sa te calmezi. Timiditatea o sa dispara cu timpul, insa depinde de tine cat de repede. Cand abordezi pe cineva sau intrii in vorba cu cineva, incepe simplu: buna/salutare/hey etc ce faci? apoi de acolo vin subiectele. Nu trebuie sa te panichezi ca trebuie s-o intrebi cine stie ce...incepe simplu, cu calm, ca nu te manaca nimeni.

| Doar_Robben_1998 explică (pentru Pearl01):

Multumesc,de raspunsuri mai astept putin si dupa aleg care primeste funda, ambele raspunsuri imi plac.Dar faza e ca nu stiu ce subiecte sa abordezhee hee care sa nu fie plictisitoare si sa nu fie scurte!

| Pearl01 a răspuns (pentru Doar_Robben_1998):

Npc. Subiectele nu ai cum sa ti le propui, subiectele vin in functie de discutie, intelegi? Totul porneste simplu de la un buna, ce faci? De exp. te gandesti la un subiect tu, sa zicem moda, da? Si ea poate iti vorbeste despre tema la matematica... asa dintr-o data sari de la mate la moda? Nu prea vad logica. De aia, te gandesti prea mult la niste chestii ce trebuie sa vina natural... daca tie ti se pare plictisitor un subiect, asta nu inseamna ca si respectivei ii e plictisitor.