| Aoxkajcjw a întrebat:

am o problema destul de grava ..Ma cam sperie chestia asta. Deci de vreo 1 luna mama stie cam tot ce fac si ce gandesc ..Va dau 2 exemple (is mai multe dar nu ma lungesc) 1 eu vorbeam cu un preot pe Facebook si mama numa vine si zice sa mai merg si la biserica sa ma rog chestii despre religie.Bun dupa al 2 lea eu ma gandeam la faptul ca mananc prea multa paine si ca de aia ma ingras si mama vine si zice sa nu mai mananc atata paine ca mananc multa..mai sunt multe de genu si ma cam sperie de unde stie ea ce gandesc(ps m-am uitat pe Facebook la securitate si nu apare ca ar fi alt dispozitiv pe cont).

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Păcat de tine! Îți spun eu adevărul: ești spionat! Știi tu, cu camere video, microfoane, cipuri intracraniene etc.

| brokxy a răspuns:

Sa stii ca conexiunile intre parinti si copil sunt foarte puternice. E doar telepatie. E ceva normal ea o face fara sa se gandeasca la asta. Poate si tu ai observat cand vorbesti cu un prieten foarte bun ca va ganditi la acelasi lucru in acelasi timp. Gen vroiai sa spui ceva si prietenul tau iti spune sau scrie exact ce vroiai tu sa zici. Sau tu stii exact ce urmeaza sa iti zica cineva. Totusi nu iti face griji nimeni nu iti poate citi gandurile 100% nici chiar mama ta. Afla si ea cam 5% asa random pentru ca sunteti foarte conectati energetic

| raMLesS a răspuns (pentru brokxy):

Nu are legatura cu telepatia, poţi doar sa adaptezi si sa interpretezi limbajul celui cu care vorbesti (fie ca e limbajul trupului, fie ca e tonul, ritmul, intonatia vocii, etc).
Cand cunosti pe cineva foarte bine o sa stii cum abordeaza ideile si ce vrea sa spuna.

| Mynameis93 a răspuns:

Coincidență

| AlexandruSEV a răspuns:

Chestiile astea le pateste toata lumea, si eu uneori cand spre exemplu nu stiu ceva si ma intreb in capul meu ce ar inseamna fara sa caut la cateva zile aflu raspunsul fara sa vreau, e o chestie random, nu te speria maica-ta nu e ursitoare si nici ghicitoare in carti laughing) Legat de chestia cu painea daca vede ca mananci multa, normal ca ti-a zis, fiind mama ta sta mult pe langa tine si na te urmareste chiar daca tu stii sau nu chestia asta.Calm nu se intampla nimic

| Soso_Celalalt_1990 a răspuns:

Nu te-ai gandit ca poate povestesti pe Facebook problemele tale si mama ta iti urmareste conversatiile? Nu trebuie sa fie logata pe Facebook. Ii suficient sa fie logata pe messenger

| Aoxkajcjw explică (pentru Soso_Celalalt_1990):

Mi am schimbat parola si nr de tel sper sa fie ok