| RamPaG322 a întrebat:

Am o problema destul de majora.
Sunt clasa a 10-a matematica-informatica, la un liceu destul de bun. Numai ca in ultima vreme simt ca nu e acolo locul meu, adica ce vreau sa spun prin asta, este ca nu ma mai atrage informatica cum ma atragea la inceput.
La matematica stau destul de urat deoarece am un 4 si un 3, nu e ca nu stiu la matematica, din contra la toate profesoarele la care am fost la ore (aici m-am exprimat urat, imi cer scuze), spun despre mine ca ma duce capul si ca pot mult mai mult. Dar mie imi este frica sa ies la tabla deoarece profesoara actuala pe care o am eu, daca ai gresit undeva imediat incepe sa urle ca "nu sti nimic, nu iti e rusine etc." ne mai si jigneste "Prin ne ma refer la mine si la un coleg". E adevarat ca nu am baza de gimnaziu la matematica deoarece faceam cu o profa pe care o durea la 11 metrii ca luam sau nu examenul.
Sa revin la subiect, nu ma mai atrage informatica deoarece nu invatam absolut nimic despre programare, deci chiar nimic, tot ceea ce facem este in pascal si numai pascal.
Insa ma pasioneaza limbiile straine si istoria.
Nu stiu ce sa ma fac, credeti-ma, am nevoie de ajutor fiindca sunt indecis.
Adica mama si fratele meu spun sa raman la profilul actual, dar nu merge bine deloc aici. Nu stiu credeti-ma.
Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| MisteriosulUrias a răspuns:

Eu iti sugerez sa vorbesti despre asta cu un consilier scolar sau ceva de genu care te poate ajuta in privinta cu problema ta! Du-te la psihologul de la scoala ta si vezi ce parere are si el!

1 răspuns:
| FaraNumePls a răspuns:

Eu zic sa ramai la liceul la care ești acum. Mai târziu o să vezi că o să fie bine.