| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la laptop....Doar cu browser-ul in bara, procesorul urca foarte repede la 80% utilizare, iar laptopul se tureaza foarte tare. Face asa aproximativ 4-5 minute dupa care din 80% scade la 10% maxim si nu se mai tureaza, dupa care la un anumit timp iar urca si tot asa.Este normal sa faca asa? Ca browser folosesc Opera.

2 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Eu am avut problema asta cu un proces care pornea aiurea tot la fel, cand deschideam browserul de internet. Am dat in task manager si am cautat procesul pe net, nu se zicea nimic rau de el, iar apoi am dat find location sa vad unde isi are locuinta in calculator si era de la programul Sony vegas, dupa ce l-am dezisntalat nu am mai avut probleme. Incearca si tu sa vezi de unde vine si ce rol are procesul ala chit ca e bun, chit ca e rau. Daca e pur si simplu browserul, da clear la cookies si cache.

| JeKyLl a răspuns (pentru Deleb):

Mulțumesc.
O să încerc.