| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problemă mai delicată: eu locuiesc cu tatăl meu, iar mama-mea este in Italia, iar ei se mai cearta uneori și când se ceartă tatăl meu îmi spune că nu trebuie să vorbesc cu maica-mea, iar eu nu mai vorbesc până se împacă. Voi se spuneți? Ar trebui să vorbesc din moment ce știu ce se întâmplă în Italia la momentul respectiv? Nu știu dacă mă înțelegeți

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Tatal tau nu poate sa-i interzica sa vorbesti cu mama ta. Legatura cu mama este sfanta (cum este si cu tatal tau) prevazuta de lege, chiar daca parintii ar fi despartiti legal. Cati ani ai?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nui baga in seama si fa ce vrei cu discutiile mai cu stil sa nu faci tensiune intre ei

| Andreeush a răspuns:

Dacă tatăl tău are probleme cu mama ta și se tot ceartă e problema lor, tu nu ar trebui să rupi legătura cu ea.
Faptul că părinții tăi nu mai sunt împreună nu înseamnă că ea nu mai e în continuare mama ta.
Tatăl tău nu are dreptul să îți interzică să vorbești cu mama ta.

| Eugen80 a răspuns:

Relatia dintre tine si mama ta trebuie sa ramana ok. Relatia dintre tatal tau si mama ta ii priveste oarecum pe ei. Tu mereu ii vei avea pe amandoi ca parinti si daca tatal tau iti mai spune ceva, spune-i ca o mama ai si vrei sa mai vb cu ea din cand in cand si daca situatia era invers si el ar fi apreciat ca ai fi vorbit cu el.

| DuckDodgers0 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa pastrezi legatura cu mama ta