| Marii123 a întrebat:

Am o problema mentală cam grava, am sindromul bipolar si ma simt nașpa ma enervez repede, persoana care ma enervează îmi vine sa il omor intr-un mod sadic de exemplu m-am enervat adineauri pe cineva si vreau sa il omor! Nu ma pot controla nu stiu e greu, am crize de depresie nu e de gluma am suferit in viata asta e foarte greu de controlat aceste crize nu stiu ce sa fac... Nu pot privi realitatea asa cum trebuie, cand ma enervez incep sa tip sa vorbesc urat etc nu ma pot controla, am fost la control la doctor dar n-am mai fost de doua luni nu am mai vrut tata nu stiu de ce... ajutati-ma cu niste sfaturi va rog! Funda si vot!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Boala este tinuta sub control numai sub conditia mentinerii si respectarii tratamentului recomandat de catre medicul psihiatru.Du-te la medic! -- cu sau fara voia tatalui tau.

| Doub a răspuns:

Mergi la psihiatru.
Şi fă asta cât mai repede.