| Alaanonim2k20 a întrebat:

Salut, am o problema, nu stiu de ce mi-e frica sa sau de permis si am si emotii ca nu am mai condus niciodata nimic in viata mea, am asa o frica si emotii ca nu am sa ma descurc sau ca am sa lovesc masina sau ca atunci cand o sa imi zica instructorul ceva nu am sa pricep eu nu stiu sa merg prin oras cu masina de ex imi zice o zona eu nu stiu pe unde

Răspuns Apreciat de Editori
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Pentru început ai nevoie de încredere în tine, iar apoi cu calm şi răbdare o să poţi să controlezi şi maşina şi emoţia din urma conducerii, în plus instructorul sau instructoarea o să fie alături de tine şi o să te lămurească şi o să îţi explice despre ce e vorba şi cum o să reuşeşti să te controlezi.
La primă vedere frica de a conduce porneşte de la lipsa de informaţie, o să fii ok după ce o să înţelegi despre ce e vorba!
P.S. : Elevii care sunt ascultători şi se controlează, iar cei care îmi urmează sfaturile iau şi examenul, apropo sunt instructor auto!