| DA1234 a întrebat:

Am parul foarte des iar atunci cand vreau sa il leg, oricat de mult l-as pieptana nu sta uniform peste tot. Si am foarte multe fire mici de par care ies atunci cand il am legat si se vad urat. Ce as putea face?

Răspuns Apreciat de Editori
| bbnnmm a răspuns:

Îți poți subția părul prin filare, la un salon. Iar pentru firele de păr micuțe care ies când îți prinzi părul poți folosi o periuță de dinți sau o periuță de la un rimel (după ce ai spălat-o) și se vor aranja foarte bine.

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Fixativ.
Pulverizează pe un pieptene/o perie și după ce l-ai prins, pieptană-te. Dacă nu e suficient, pune pe mana și da pe par, unde nu sta cum trebuie.