| coadadematura a întrebat:

Salut,am penisul in stare erecta de 11-12 cm si am 17 ani. Eu zic ca este destul de mic si ma gandesc cu rusine la un contact sexual deoarece penisul meu este foarte mic. Cum as putea sa il maresc macar la 13-14 cm. Am mare nevoie de ajutor va rog!

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

O sa mai creasca pana la 30 cand începe testosteronul si hormonul re creștere sa scada

| Eireann a răspuns:

In general fetele nu merg cu rigla dupa ele ca sa il masoare. Ca e 12 cm, ca e 14 cm sincer nu prea are relevanta. Atat timp cat nu este extrem de mic sau de mare esti ok. Si daca inveti sa iti folosesti limba cum trebuie nici nu cred ca o sa fie vreo fata care sa se planga.

| aimullah123 a răspuns:

Cam aia e marimea definitiva. Obisnuieste-te cu asta. Nu e mica. E suficient cat sa ai o viata sexuala normala. Daca ai fi avut-o de 5-8 cm atunci ti-as fi dat dreptate ca e mica. Dar asa la 11-12 e suficient.

| Eugen80 a răspuns:

Mai ai rabdare, nu te mai juca cu el si o sa tot cresca pana pe la 21.
Cu 12 cm poti indeplini functia principala de procreere si cred ca sunt si fete mai mici de inaltime de genul 150-160 care s-ar multumit si cu atat.
Eu cred ca iti faci probleme prea mari si te gandesti prea mult la asta. Apoi stii cum se spune : alta n-ai! Deci tu ai grija sa fie tare cand o faci si atat, nu te mai gandi la asta. Fetele au mult mai multe probleme.

| Eugen80 a răspuns:

Sau sa o faci mai rar, de genul o data pe sapt., nu mai des. Ideea este ca inainte sa o faci o fata, sa fii "stat" de 2-3 zile ca sa fii in forma. Daca tu te obosesti din "laba" si vrei sa mai faci si performante cu o femeie, s-ar putea sa fii dezamagit.
Parerea mea este ca in 1-2 cm ai sanse sa mai "castigi" pana la maturizare. Nu te mai gandi la performantele din XXX-uri, pentru ca nu sunt multe femei normale care sa le suporte panisurile de cal in ele, apoi nu uita ca functia primara a unui penis este cea de procreere si nu sexul sportiv, asa cum practica unii.
Incearca sa caperi experienta pe alte parti, de genul cunoasterea fetelor, a organelor lor, a satisfacerii fetelor si cu mana, sa cunosti ce le place si ce nu. Incearca sa iti creezi si avantaje in fata altora...