| Andrei666111 a întrebat:

Am primit un mesaj in care scria : Lock Your Doors or you have problems. Ce sa fac? Am 13 ani! Stiu ca poate fi Scam dar totusi numarul nu este nici in agenda si nici pe grupurile mele de whatapp? Ce pot face

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic! Doar blochezi acel numar!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scam făcut de un sadic psiho, care știe că astfel poate provoca groază și se distrează pe tema asta. Notează numărul undeva, just în case, și apoi blochează-l.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ai ce sa faci, probabil un coleg ti-a trimis acest mesaj. Poti sa il blochezi.

| Andreeush a răspuns:

Probabil cineva vrea să îți facă o farsă.
Cel mai bine ar fi să blochezi numărul.

| Cartofulmagic a răspuns:

Intai trebuie sa iei o gheara de gaina si sa ii infasori piciorul cu aluminiu incat sa ii ramana laba de la picior si gearele afara apoi sa o atarni de un bec si sa o parjolesti cu bricheta apoi sa te invarti sub ea spunand :,, Omule Negru pleaca si nu te mai intoarce!" din ce in ce mai tare de 5 ori intr-o noapte in care luna este plina. Asa vei scapa de el si te va lasa in pace.