| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am ramas corigent la geografie, problema este ca trebuie sa invat toata America de Nord, ca sa dau o evaluare dupa vacanta, trebuie sa invat 40 de pagini. Imi puteti spune un mod de a invata mai usor, macar sa stiu ce sa invat pentru ca nu stiu ce va fi la acea evaluare, intreb de astia care ati trecut prin asta...

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa inveti cu harta Americii de Nord in fata, daca inveti cate 7-8 pagini zilnic vei reusi.

6 răspunsuri:
| DOOOPX a răspuns (pentru RAY):

Imi poti recomanda un documentar in romana?

| RAY a răspuns (pentru DOOOPX):

Nu prea sunt in romana documentare despre usa ca geografie ma refer

| Violleta2022 a răspuns:

Singurul mod de a invata este sa te focusezi doar pe invatat, inchizandu-te singur intr-o camera, unde nu exista nimic care te-ar putea distrage de la invatat. Adica, fara TV, fara radio, telefon, PC, tableta, laptop, sau orice joc electronic care te-ar putea distrage de la invatat.

| Kerre a răspuns:

Poti incepe cu harta Americii de Nord apoi poti sa inveti 5-6 pagini zilnic, cu ceva munca depusa cu siguranta vei ajunge sa inveti tot.

| kopli a răspuns:

Doar atat ca sa treci clasa? Normal ar trebui sa stii toata materia anului.
Invata zilnic, invata serios, fara sa te gandesti la alte activitati.