| Robert201703 a întrebat:

Am si eu cateva intrebari in legatura cu liceul militar, de preferat cel din Craiova.
In ce consta proba medicala?(mie mi au raman semne pe piele de la varicele si cica pic)
In ce consta cel stomatologic, EKG, oftalmologic?
De ce toata lumea se teme de testul psihologic?
In legatura cu proba sportiva nu am dubii, fac fotbal de performanta de 6 ani ( sunt clasa a VIII-a )
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Faza cu varicele nu o cred ever.
EKG-ul este cel mai important. Ala iti monitorizeaza inima. Daca la ala iese ceva dubios, e naspa.
La fel de important e cel oftalmologic...ideal e sa nu ai dioptrii.
Ala stomatologic...nu stiu ce relevanta are.
Psihologicul e de speriat pentru ca sunt multe chestii subconstiente de care noi nu ne dam seama dar cineva autorizat si care are experienta in asa ceva, da. Daca le da ceva cu virgula (gen daca esti inclinat spre violenta sau daca esti genul care nu se integreaza bine in colectiv sau nu suporti prea bine sa ti se dea ordine) iar e posibil sa pici.