| OnWeed a întrebat:

am si eu nevoie de ajutor cu un proiect. Trebuie sa fac macheta unui castel din Romania, nu conteaza care si am de ales intre a face macheta reala cu carton, hartie etc. sau sa fac castelul grafic 3D pe calculator. Bineinteles ca nu trebuie sa semene intocmai cu cel din realitate, ca doar nu suntem arhitecti. Eu am ales varianta grafica 3D dar nu stiu programe cu care sa fac sau cum sa fac asa ceva. Si aici am nevoie de ajutor. stiti programe care m-ar putea ajuta si sa fie usor de folosit? Sau are cumva cineva desenat grafic in 3D vreun castel?laughing

Multumesc Anticipat.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu cred ca o sa dai peste cineva sa aiba un castel in 3D, insa din cunostintele mele limitate poti face asa ceva in AutoCAD.
Daca nu iti ofera nimeni alte solutii, programul il poti lua linistit de aici (e curat): http://www.h33t.com/......etails.php

| piticot a răspuns:

Eu lucrez 3D cu un program destul de usor de folosit, singura problema este ca daca nu il cumperi, la perioada de proba i-ti ramane sigla programului pe ceea ce ai facut. XARA 3D, asa se cheama. Sper sa iti fiu de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si eu caut asta