| Culcus a întrebat:

Salut, am și eu nevoie de câteva sfaturi. Deci sunt în clasa a XI-a și eu nu am mai avut o prietena până acum și acum o fată mă place și ea îmi tot dă mesaje și încearcă, dar eu știu sigur dacă vreau sa fiu cu ea din cauză că nu știu cum să mă port intr-o relație, sunt total paralel ca să zic așa. Îmi e teama si de faptul ca o să facă mulți misto pe seama că sunt împreună cu cineva, iar eu nu o să știu să le dau replică, pentru că sunt genul ăla mai timid. Ce să fac să o invit în oraș? E cu mine in școală, dar dacă o chem la mine in clasă toti o sa ne sară în cap, la ea în clasă la fel. Ce să fac, adica păna acum nu i-am dat niciun semn că o plac pentru că mi-e frică de o relație ca nu știu cum să mă port și la un moment dat o să se sature să facă doar ea pași... ce să fac?

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Dar dacă unul din prietenii tăi are o relație ceilalți se bagă peste relația lui?
Problema e la tine, faptul că îți e prea frică.
Stai liniștit că nimeni nu a fost învățat cum să se poarte la prima relație.