| DCosminG17 a întrebat:

Salut.Am si eu nevoie de cateva sfaturi.Imi place foarte mult de o fata pe care nu o cunosc.Din pacate ea nu e prea activa pe social media(gen nu pune story uri cu care pot interactiona-suna ciudat stiu) si nici nu avem prieteni comuni. Nu stiu cum sa intru in vorba cu ea. Nu ii dau mesaj cu "buna" pentru ca e prea ciudat si ca sa vorbesc cu ea in viata reala eu o vedeam doar la scoala ( si nici nu cred ca as fi facut asta fiindca sunt cam introvertit si nu prea am experienta).
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scrie așa.
Salut. Apoi scrie asta, ce ai scris tu mai sus, că ești timid și că îți place mult de ea. Și gata.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu încerci să îi scrii nu rezolvi nimic.

| AndaAlexandra a răspuns:

Tocmai, dacă ești timid un mesaj te-ar putea ajuta. De obicei persoanele timide reușesc să comunice mai bine prin mesaje decât direct.
Ii poți trimite un simplu mesaj, de genul: "Buna, ce mai faci?". De acolo incepe toată conversația.