| StalpuL a întrebat:

Salut,am si eu o foarte mare problema
De curand mi-am luat un pc nou.
Am microfonul pe casti,pe care le-am folosit pe vechiul pc si functionau. mentionez castile nu au nimic,dar cand le bag in pc nu imi ia microfonul, nu mi se aude. nu stiu ce are! ce sa fac? am placa audio soundMAX

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa fie ceva din setari. Fa click dreapta pe imaginea cu difuzorul apoi intra in recording device/Microphone apoi click stanga pe el Levels si acolo trebuie sa fie un difuzor albastru. daca are dunga rosie fa click stanga pe el sa dispara linia si da-i nivelul cat vrei. Eu ii dau la maxim.