| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare: cum fac o captura de ecran la telefon? am un Alcatel one touch 991

5 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Mergi pe ecranul care vrei să.l pozezi. Acum trebuie să apeşi pe tasta care închide telefonul. Îţi apar 3-4 opţiuni. Tu mergi pe "Take Screenshot"

| Anonimatttt a răspuns (pentru AdiSR):

Nu apare decat mod silentios, mod avion si oprire

| AdiSR a răspuns (pentru Anonimatttt):

Curios. Avem aceiaşi versiune de android. Eu am 2.3.7.
Descarcă-ţi o aplicaţie de pe google play care să-ţi facă capturile

| Ryt_BoDo_1996 a răspuns (pentru AdiSR):

Cum ai facut update la 2.3.7straight face?

| AdiSR a răspuns (pentru Ryt_BoDo_1996):

Cu ajutorul softului de la telefon, cablul de date. Producătorul, îmi garanta că pot să-mi fac update-ul până la 4.0.4.
Dacă încerci să faci captură de ecran, încearcă cu tasta power şi "-" volum în acelaţi timp.