| Alex10012 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare dar funda celui care chiar ma va ajuta.Fac aproape 18 ani si am inaltime 1.63 si as dori sa mai cresc câțiva cm 5-6.Se mai poate la vârsta asta? Dacă Da, cum?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Fara ajutor nu prea. Du-te la un medic endocrinolog sa te consulte, daca nu ai cartilajele de crestere inchise (osificate) s-ar putea sa functioneze un tratament cu hormoni de crestere.

3 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Da, se mai poate.
Exercitii de crestere, alimentatie corespunzatoare, somn intre 22 si 00.

| Alex10012 explică (pentru Plato):

Mai exact ce exercitii?

| Mynameis93 a răspuns:

Prin sport! Basket, înnot. Orice.