| honeygirl a întrebat:

Salut.am si eu o intrebarehappysunt din germania si as vrea sa stiu daca pot intra in tara(romania)neinsotithappyam 16 ani.am auzit ca nu am voie fara parinti. voi ati trecut prin asta? astept raspunsurihappy. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Alina_9354 a răspuns:

Daca vrei sa calatoresti cu avionul pana in tara si esti minor este adevarata nu ai voie dar daca calatoresti cu un autocar parintii tai fac o procura pe numele soferului si poti veni linistittongue Daca nu au cui sa faca procura va trebui sa astepti pana o sa vina ai tai cu tinesad Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu, daca ai buletin poti sa mergi neinsotit.
De exemplu matusa mea a spus ca in 2012 vrea sa ma duc la ea in Spania pentru ca doar atunci o sa am buletin si am intrebat-o pe mama daca trebuie sa ma duc singura si a spus ca da pentru ca o sa am buletin si nu o sa am nevoie de insotitor.
Sper ca te-am ajutat.
Succes!