| muksi. a întrebat:

Am si eu o problema. Am 13 ani aproape. Si multi imi zic ca sunt foarte inalta pentru varsta mea [1.63] si au dreptate. chiar par inalta. foarte inalta. si greutatea e de 46 kg. si nu as mai vrea sa mai cresc. nu vreau sa fiu inalta. am deja o problema mare. ma simt mereu trista din cauza asta. parca ma simt in plus. cand toti ceilalti sunt mult mai mici ca mine (colegii, prietenii). 1.63 au fetele de 15 ani, 16. nu 13.stiti cam cat o sa mai cresc. parintii mei nu sunt inalti. mama e mica de statura si tata e destul de inalt [1.81 cam asa]. nu stiu. cam cat voi mai creste in inaltime? sau. as putea stopa cumva cresterea asta asa de mare? va roog... nu va bateti joc. pentru mine e important. multumesc!

34 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asa eram si eu la ani tai. Aveam 12 ani si cine ma vedea sp ca sunt mult mai mare. Dar draga mea nu iti face griji.Este un mare avantaj sa fi inalta.happyFetele inalte sunt cele mai frumoase.Sa nu uiti asta. Unele fete si-ar dorii sa fie ca tine insa, nu pot.Si eu imi faceam griji inainte dar apoi mi-am dat seama ca este cel mai bine sa fi inalta.Mai ales daca mai ai si un corp frumoshappyPoti sa ajungi si fotomodel.Si asta numai pentru ca esti inalta.Asa ca nu mai fi trista. Te inteleg.Eu chiar si plangeam inainte din cauza asta dar acum sunt mandra ca sunt inalta.winking

| JustMeFlory a răspuns:

O sa cresti pana la la 16-17 ani in inaltime.Eu am 1.70,si imi chiar imi pare bine ca sunt asa.Nu'ti mai face griji! invata'te sa te iubesti asa cum esti! Cine te place te place si inalta, trebuie doar sa inveti sa iti pui in valoare inaltimeawinking
Succes!

| ellene a răspuns:

Chiar ar trebui sa te bucuri ca esti mai inalta ca ceilalti. Cand o sa mai cresti o sa te dezvolti mai frumos, o sa capeti forme...be happyyy

| dyav0litza a răspuns:

Eu am aceeasi varsta 1.65 si 47 kg si nu ma consider prea inalta...Stai flex nu o sa treci de 2 mwinking

| mioara a răspuns:

Draga nu te mai stresa este vara du-te la plaje sau plimbate cauta o ocupatie.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

De ce te stresezi? Fetele inalte sunt foarte apreciate. O sa mai cresti pana la 1, 75 cred... dar e foarte bine! Nu inteleg de ce esti trista pentru ca esti inalta...
Multe fete ar vrea sa fie inalte si nu sunt... Daca ''prietenii'' tai iti sunt cu adevarat prieteni te accepta asa cum esti cu toate ca inaltimea nu e un defect... uneori este chiar un avantaj pe care nu toata lumea il are!

| dailydaisy07 a răspuns:

Dei eu am tot 13 si m 1. 65 si mai vreau sa cresc

| Andishor a răspuns:

Saluthappy...Eu am 12 ani si tot 1.63happy. Nici eu nici prietenii mei nu cred ca sunt prea inaltahappy...In concluzie...nu te stresawinking... pupici:*

| SweetCheeks22 a răspuns:

Eu am 12 ani si am 1.66, deci nu te speria.in plus, daca mai cresti pana la 1.70 poti deveni model.

| Molly1 a răspuns:

Eu am 13 ani si am inaltime 1. 68 si toti baieti pe care ii cunosc mi-au zis ca arat foarte bine pentru varsta mea! nu trebuie sa te simti in plus ar trebui sa fi mandra...eu am 50 de kg si vreau sa slabesc happy...si toti imi zic ca par de 16 ani si nu ma simt prost ma simt foarte bine cand colegele mele sunt mici si urate si eu sunt diferita oh go on nu-i lua in seama pe cei care zic asta! si daca chiar vrei sa numai crest fa sporturi gen : gimnastica sau orice altceva care te pastreaza scunda ori cauta niste pastile nu stiuthinking

| Juliette a răspuns:

Poate ai putea sa ajungi model. gandeste-te. chiar se cauta fete tinere si inalte. si nu'ti fa griji, asa sunt si eu. 13 ani si 1, 63 inaltime laughing si ma simt bine. si daca tatal tau are 1, 81 e clar pe cine ai mostenit in familie, si chiar daca vei mai creste, va fi chiar in avantajul tau ~ bani mai putini pe pantofii cu tocuri. Adica, uita-te cate fete sunt pe tocuri doar ca sa fie inalte pentru ca nu au mai crescut. Nu privi doar partile rele, gandeste-te si la cele bune.

| djdani2010 a răspuns:

Daca ai 1. 63 si 46 kg e cam o problema ar trebui sa ai 50 kg aproximativ sincer esti foarte inalta eu am 1. 50 13 ani

| Anca4747 a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji, ai 13 ani, iar la 1, 63 si 46 kg nu este nimic iesit din comun, eu de exemplu am 13 ani si 1, 69 si sunt abia a 4a din clasa la inaltime (dintre fete). Cea mai inalta fata din clasa are 1, 73 si e cu cateva luni mai mica decat mine big grin Ar fi mai bine sa te bucuri ca esti inalta happy Sau poate tu ai o dezvoltare mai rapida, iar ceilalti te vor ajunge mai tarziu din urmawinking Deci stai linistita, nu esti singura si cu siguranta nu e nimic iesit din comun! pa :X

| Anaisssss a răspuns:

La 15 ani 1, 63?:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca am vrut sa-ti spun sa lasi deoparte deocamdata aspectul fizic si baietii dar, stupid.stupid,stupid care probabil o sa apara alte preocupari chiar nu mai sint?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca am vrut sa-ti spun sa lasi deoparte deocamdata aspectul fizic si baietii dar,stupid.stupid,stupid care probabil o sa apara alte preocupari chiar nu mai sint?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ioiiiiii... eu am 15 ani si am 1.55. Ce n-as da sa cresc pana la 1, 63...
Stai linistita... Nu este ceva iesit din comun.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 ani si 1.68 si nu sunt foarte inalta probabil ca atunci cand vei avea 14 ani vei avea inaltimea mea...Am in clasa fete mai inalte ca mine...si pana la urma fetele inalte sunt fumoase. te faci fotomodealalaughing
pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Eu o sa fac in august 12 ani si am 1.70 si 54-55 de kg. Fetele inalte sunt apreciate.
Prietenii mei cred ca sunt foarte inalta, dar mie imi place sa fiu asa.
Nu te stresa! Nu este ceva iesit din comun.Cum a mai spus cineva, nu trebuie sa dai multi bani pe tocurihappy, unele ar vrea sa fie inalta ca si tine, dar nu pot.
Iti doresc numai binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu te simti inalta la 13 ani si o inaltime de 1.63 atunci eu cum ar trebui sa ma simt la 13 ani cu o inaltime de 1.70.eu sunt foarte mandra de inaltimea mea si chiar imi aduce multe lucruri bune:-))am intrecut-o si pe sora mea:-))))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e bine sa fi inalta si oricum tu nu esti prea inalta
am si eu o intrebare pentru ceilalti eu am 1, 63 si am 13 ani o sa ma mai inalt mama e ca mine de inalta iar tata are 1, 85 eu seman foarte mult cu tata dar o sa ma inalt ca el? va rog ajutati-ma
mersi anticipat va pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca e o inaltime buna si eu am 13 ani si 1, 67 dar am un coleg la 13 ani are 1, 76deci eu zic sa nu-ti faci griji

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa nu te mai inalti fumeaza o tigare si nu te mai inalti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! nu-ti face griji, eu am 12 ani si deja 1, 70.toti ma privesc diferit, dar eu sunt multumita!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 1. 63 nu esti foarte inalta! straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu aam 1. 70 si 13 ani...si inca n-am muritlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 13 ani si sunt baiat si am o inaltime de 1. 65

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga, nu o sa cresti asa de mult. Doar ai avut o crestere mai rapida. Si in clasa mea era o fata mai inalta, cam de 1, 67. Dar am ajuns-o cu timpul. Si nu te apuca sa gasesti metode de a stopa creserea. Ar fi cea mai mare prostie, din punctul de vedere al sanatatii pentru ca se deformeaza oasele.Deci calmeaza-te. Nu e grav. E ceva normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba dar cum de sunteti toti inalti? ce va mai laudati... dar 85% dintre voi mintiti. (minte de copii, ce sa ceri)

| anonim_6002 a răspuns:

Pai eu zic ca o sa stacnezi, dar nu te supara ca iti zic dar daca o sa stacnezi mie mi se pare ca o sa fi un pic cam scunda la 1.63 deoarece baietii cresc mai tarziu si de aceea ti se pare tie ca esti inalta dar nu esti o sa vezi ca la liceu u o sa te mai inalti max 4 cm si baietii o sa fie de 1, 90