| Sabin1997 a întrebat:

Salut, am si eu o problema, am fost la dentist pentru o masea cariata si mi-a pus ceva (nu stiu exact ce era) la ea sa imi omoare nervul dupa mi-a pus pansament peste, au trecut deja cateva zile si inca mai simt maseaua ca inainte, daca o misc simt o oarecare durere inauntru, m-a durut 2 ore la inceput (m-a avertizat dentistul ) dar mi-a trecut. Este normal ca nervul sa cedeze mai greu sau ceva nu e bine?

2 răspunsuri:
| mistergiovany49 a răspuns:

Posibil ca acel medic stomatolog sa nu fi introdus elementul necesar (strong), iar nervul dintelui tau nu a fost corespunzator! Poti incerca la un alt medic caruia sa-i spui situatia, iar el va proceda in consecinta! Succes 1

| MaoItsMe a răspuns:

Si eu am patit asta, eu eram clasa a 6-a iar unul de a 9-a m-a impins in autobuz, si mi-a spart un dinte si celalalt s-a rupt cand am cazut pe jos, a trebuit sa-mi scoata nervul, mi-a facut o injectie in gingie ca sa nu simt durerea iar dupa ce a scos nervul mi-a pus o pasta peste ca sa acopere gaura, m-a avertizat ca o sa ma doara cateva zeci de minute pana cand dintele accepta acea pasta dar de atunci nu am mai simtit nicio durerere in interiorul lui, cand ai nervul scos e ca si cum nu ai mai avea dintele, piate ca te doare doar gingia pentru ca misti maseaua in continuu