| Ricardofjsjxjjexj a întrebat:

Am și eu o problema,as dori niște sfaturi, am 17 ani și am observat ca îmi apare par absolut peste tot,abdomen,pe tot spatele,etc, ce soluție aveți sa scap definitiv

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pilozitatea la varsta asta este foarte normala. A aparut chiar un pic mai tarziu decat in mod normal. dar probabil ca pubertatea a debutat mai tarziu la tine.
Din pacate, nu poti scapa de par, il poti barbierii, epila cu ceara, crema sau laser, dar tot va creste, pentru ca este normal sa-ti creasca, fiind influentat hormonal de glandele endocrine.
https://www.cdt-babes.ro/articole/hormoni-glande-endocrine.php

2 răspunsuri:
| Ricardofjsjxjjexj explică (pentru Violleta2022):

Am înțeles, mulțumesc
Frumos, am aflat de epilarea totala, poate rezolv așa, e deranjant ca aspect fizic deoarece e pe absolut tot corpul

| LonelyLoner92 a răspuns:

Felicitari ai ajuns la pubertate.