| dorin121 a întrebat:

Salut! Am și eu o problema. De cam o luna tot inghit in sec sau inghit saliva,numai pe ăsta stau concentrat și imi distruge viață,nici nu mai pot sa dorm, nu-mi mai place sa fac nimic din ce faceam si nimic in general.Am văzut ca sunt și alți cu problema ăsta. Va rog un sfat, un raspuns pentru aceasta problema.Multumesc

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu crezi ca era mai normal sa mergi la medic, sa vada ce ai in gat, decat sa iti faci scenarii inutilesi ireale, de la un lucru de nimic?

| dorin121 explică (pentru Violleta2022):

Am fost la medic de familie și mi-a zis sa nu mă mai gândesc doar. Am fost și la orl și mi-a dat un spray și un septolete și un gaviscon care n-au făcut nimic.Sunt disperat de asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru dorin121):

Daca ai fost la medic, atunci nu ar trebui sa mai umbli pe forumuri sa intrebi aiurea, fiindca nu face sens si nu este nimeni calificata ici sa-ti dea retete medicale. Chiar nu vad nici un motiv de ingrijorare si nici disperare.

| dorin121 explică (pentru Violleta2022):

Dar medicul nu mi-a zis mai nimic. Știu asta, dar a mai fost lume cu asfel de problema pe aici. Eu nici nu mai pot dormi, sunt cam disperat

| Violleta2022 a răspuns (pentru dorin121):

Chiar nu vad nici un fel de problema sau disparare aici, mai ales ca ai fost la medic si ti-a spus ca nu ai nimic.
Sincera sa fiu, cred ca ai o paranoia, la modul de la serios, ca altfel nu se explica obsesia ta, cu ceva ce nu exista in realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oi avea început de depresie.
Taie răul din faza incipientă, mergi la psiholog.

| dorin121 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca e mai mult de atât. Stau tot timpul și mă gândesc la ăsta și nimeni nu mă ajuta, ba chiar unele persoane din familie cred ca rad de mine, iar mie imi e așa de frica.Am fost la o ședință la un psiholog, mi-a dat niște tehnici de somn care nu mi-au folosit la nimic