| IepurasulBrunet a întrebat:

Am si eu o problema chatterbox

M-am certat cu o prietena si acum ma suna la 12 noaptea pe privat sa-mi faca farse la telefon. Asa face de o saptamana. laughing Si ma mai suna si pe la 6 dimineata, tot pe privat, sa-mi dea "alarma".laughing Si am vorbit pe mess cu ea sa nu ma mai sune si ea a zis ca nu a sunat, dar am recunoscuta dupa voce. laughing

Ziceti-mi si mie ce sa fac dar nu ma puneti sa sun la politie. laughing

16 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Inchide-ti telefonul noaptea! sau da-l pe silentios sau schimba-ti nr de telefon.mai este o setare in care de cate ori suna ii poti baga ocupat laughing

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Păi ai putea să îți închizi telefonul sau să i-l dai mamei tale sau celor din familie să răspundă. Și dacă va auzi vocea mamei tale, cu siguranță nu va mai suna. Sau ai putea să găsești niște replici care să o convingă să te lase în pace.

| Klara a răspuns:

Ii blochezi cartela si scapi de ea.

| viiooVe a răspuns:

Schimbati numarul...

| εїз Ir εїз a răspuns:

Pai fa si tu la fel sa vada cum e laughing). Du-te la reteaua pe care esti si spune-i sa-ti dea lista cu nr care te-au sunat, ii arati si gata.Sau,mai simplu, daca stii sigur ca e ea spune-i ca deja ai facut ce ti-am zis adineauri (dar sa fie minciune) si sigura o sa recunoascawinking
fundita?batting eyelashes

| BRoxana a răspuns:

Puneti noaptea telefonul' pe silentios, simpluthinking

| Locaa a răspuns:

Pune telefonul pe silentios incepand de la 10 seara si il lasi asa pana dimineata.si cand te mai suna spune-i:-Tu chiar nu ai ce sa faci cu minutele? si zii vreo doua vorbe de dulce si o sa te lase in pace.

| Ana_6509 a răspuns:

Halal prietenă! Păi ce să faci, îţi închizi telefonul pe timpul nopţii iar ziua dacă te sună cu privat nu îi raspunzi. După un timp se va plictisi şi te va lasa in pace...

| AnonymousMm a răspuns:

Seteaza-ti telefonul si da-o la lista de "ocupat". astfel cand te va mai suna tie iti va aparea doar apel pierdut fara sa mai sune tel si ei ii va suna ocupatwinkingsau inchide-ti telefonul noaptea. oricum nu ii mai raspundelaughinginteresanta prietenalaughing

| 2l3xandra a răspuns:

Pai nu stiu dupa ce inceteaza intr-o seara cu telefonanele pe la 12 pune`ti ceasul sa dune peste 2 oer trezeste`te si sun`o si u si fa misto de ea...nu merge asa schimba numarulwinking

| Didu a răspuns:

Ai putea ca atunci cand suna sa pui o voce masculina sa raspunda ca sa o sperii putin.sa-i zica ca ai redirectionat apelul ...sau pur si simplu sa faci misto de ea pana se satura... oricum, chestii din astea faceam si eu, dar la 11 anilaughing

| andrutza_3684 a răspuns:

Buna.Acelalasa lucru patesc si eu de cateva septamani.Raspundei si lasa telu jos sa vorbesca singura o sa se plictisesca sa sune. Daca nu merge asa supunei cateva vorbe sa ii umpli frigiderulaughingnu o sa mai sunewinking

| Delia a răspuns:

Ai putea sa setezi telefonul sa respinga apelurile anonime.

| cristinuza a răspuns:

Asa ceva mi se mai intampla si mie acum ceva timp, daca vrei poti sa raspunzi si sa dai pe cineva cu o voce mai groasa ca sa se sperie sau raspuni si zici ceva de binelaughing ca sa se linisteasca sau poti sai spui sa te lase in pace si iar cuvinte de bine laughingSucces!laughing

| IepurasulBrunet explică:

Care vrea numarul ei de telefon ca so mai linistesca putin? laughing

| Diana_1869 a răspuns:

Pai.
Ai putea sa iti inchizi telefonul cand te culci. laughing