| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o problema pe iubita mea părinții nu o lasă cu mine pentru ca spun ca ea este prea mica are 14 ani, iar eu 17... Nu știu încercăm doar sa ne lase macar sa vorbim la scoala sau mesaje atata tot... Trebuie sa aștept ca să o lase este foarte greu dar m-am gândit sa vorbesc cu tatăl ei dar, nu știu ce sa vorbesc adică ce va spune. Soluții ca să ii conving? ☹️

Răspuns Apreciat de Editori
| Ela05 a răspuns:

Este o diferență de doar 3 ani deci prea mică nu este. Însă prea mici sunteți amândoi cel puțin pentru o relație... Eu zic mai întâi să vă centrați pe studii, după aceea să vă gândiți la relații. Cred că dacă îi vei explica asta și tatălui ei nu va avea nimic împotriva să te lase să vorbești cu ea.
Cum am spus întâi școală și după aceea restul. Ia pune mâna și învață fă-ți planuri de viitor ce vrei să ajungi în viață, luptă să împlinești aceste planuri, adică într-un cuvânt continuă să studiezi, nu te lăsa de școală și vezi dacă și atunci taică-său mai are ceva împotriva voastră.
Dacă tu o respecți pe ea și taică-său vede asta, dacă tu te centreze pe studiile tale și părinți văd asta, nu cred că vor mai avea nimic de obiectat.
Însă dacă tu umbli doar să i-o tragi, (sau asta dai de înțeles) normal să nu o lase să vorbească cu tine.
Gândește-te la un lucru... Tú să fii tatăl fetei, ai lăsa-să fi cu cineva ca tine? Și dacă nu de ce nu ai face-o? Acolo vei găsi răspunsurile.

3 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Iti asculti parintii, e mult prea mica.

| Justme32 a răspuns:

Sunteți inocenți pentru că amândurora vă lipsește discernământul care se poate dobândi chiar la vârsta de 21 de ani. Pe cât o crezi tu, ea nu e coaptă iar organele tale genitale sunt dezvoltate abia la 90 la sută!

| Demetrov a răspuns:

Eu zic ca este cazul sa iti faci o prietena de varsta ta, las-o sa invete. Tu axeaza-te pe viitorul tau, vei avea timp si de relatii, amante, ce vrei tu.