| EU13Nmc a întrebat:

Salut! Am stat in ultima ora pe TPU in sectiunea pentru adolescenti vazand tot felul de intrebari tipice, cand deodata imi dau seama ca nu ma regaseam in nici o intrebare, nu ma consider o persoana matura la 17 ani dar mai apoi mi-am dat seama ca niciodata nu am avut dileme adolescentine si chestia asta nu imi place, ma face sa cred ca mi-am pierdut copilaria sau cel putin o parte din ea .....sa fie asa?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Multi de pe aici sunt cam "prosti" si pun intrebari la fel de proaste, unii considera ca e amuzant, pe altii doar atat ii duce capul.
Deci, nu te mira daca nu te regasesti in intrebarile de aici, ba din contra, bucura-te.

Răspuns Apreciat de Editori
| ciytxtdduchvyiy999 a răspuns:

Buna! Daca nu te regăsești in întrebările acelea nu însemna ca ti-ai pierdut copilăria, ești un adolescent in toată firea, ai toată viața înainte si vei întâmpina si probleme in viata, stai liniștit. Fiecare om se maturizează la vârste diferite, unii mai devreme alții mai târziu. Bucura-te de adolescenta, fa ceea ce iti place, găsește-ți o pasiune si vei vedea ca te vei simți mai bine.

Numai bine îți doresc!

| EU13Nmc explică (pentru ciytxtdduchvyiy999):

Da inteleg asta, ce voiam sa spun era ca ma simt de parca mi-am pierdut aceei ani de ignoranta, de probleme inexistente

| ciytxtdduchvyiy999 a răspuns (pentru EU13Nmc):

Nu ti i-ai pierdut in niciun caz, ci doar nu i-ai simțit, ti-ai fi dorit sa ai probleme? Nu trebuie sa te raportezi la ce probleme existențiale au cei de vârsta ta. Bucură-te de viata, ca ești sănătos, cum am mai spus vei avea si probleme in viata. Nu îți mai fa atâtea griji!happy

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"nu ma regaseam in nici o intrebare, ...sa cred ca mi-am pierdut copilaria"

in nici un caz - ești realist echilibrat lucru ce lipsește pe aici, din greu

| EU13Nmc explică (pentru sierra1):

Poate dar totusi mi-ar fi placut sa traiesc in aceea ignoranta

| sierra1 a răspuns (pentru EU13Nmc):

" EU13Nmc :...mi-ar fi placut sa traiesc in aceea ignoranta"

timpul nu-i pierdut, dă-i 'nainte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e deloc așa. Cei de pe TPU îți dezvăluie aici partea lor atipică sub protecția anonimatului. Nu te lua după ce vezi aici, ca să evaluezi adolescența și pe tine însuți.

| Catrice a răspuns:

Ai citit toate cele câteva mii de pagini cu întrebări și nu te-ai regăsit în nici una?
Mișto.
Sau o fi asta nașpa? thinking

| EU13Nmc explică (pentru Catrice):

Daca nu ai un raspuns folositor de ce te mai obosesti sa raspunzi?

| Catrice a răspuns (pentru EU13Nmc):

Ca sa întrebe fraieriihee hee
Dacă nu te regăsești în 2-3 întrebări, nu înseamnă că nu teregăsești în nici una din cele câteva sute de mii...milioane cate or fi.

| sierra1 a răspuns (pentru EU13Nmc):

Ce ar putea fi folositor aici?

| EU13Nmc explică (pentru Catrice):

"Fraierii" mdap nu ai cu cine, avem aere de superioritate

| Catrice a răspuns (pentru EU13Nmc):

Nu exista aere, ci doar superioritate.winking

| PainTech a răspuns:

Jumatate din intrebari sunt idioate. Nu ai pierdut nimic.

| EU13Nmc explică (pentru PainTech):

Poate nu am ratat nimic, doar ca nu le-am observat prezenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel mă simt și eu. Nici nu îmi place să mi se spună adolescent, nu mă regăsesc deloc în termenul ăsta. Uneori simt că am pierdut chiar multe, dar dacă stai să analizezi, toate lucrurile astea la care te gândești ca la ceva ce ai pierdut, au o cauză comună : naivitatea. Consider că naivitatea există la orice vârstă, dar ca adolescent ai mai multe întrebări și încă nu ai învățat arta tăcerii. Și adulții sunt naivi și au multe întrebări, chiar stupide, dar experiența i-a învățat să tacă pentru a rămâne filosofi. Deci este o discuție despre câtă prostie arăți lumii. Faptul că nu arăt multă nu înseamnă că nu am destulă, dar fiecare este crescut diferit și are o altă personalitate, ceea ce determină în ce măsură te expui lumii și în ce manieră.

| EU13Nmc explică (pentru anonim_4396):

As vrea sa iti dau funda dar din pacate numai pot happy