| fery408 a întrebat:

Salut am trecut in clasa a 9 la C. N Gib mihascu abia azi am aflat ca maine mergem sa dam examen la engleza imi spuneti si mie daca e adevarat ca maine se da examen si daca da in ce consta se da un examen oral si unu scris sau cum si ce nota trebuie sa luam plz

1 răspuns:
| Clasic a răspuns:

Salut, probabil ai ales bilingv engleza, testul consta in cunostiintele tale, invata verbele regulate/neregulate, formele verbelor I/II/III, si timpurile happy si putina stiinta a cuvintelor, adica sa stii ce inseamna, nu mai pierde timpu' fugi si deschide cartea de engleza si pune-te pe treaba big grin, sper ca am ajutat, bafta!