| killer3023 a întrebat:

Salut, am un cont google respectiv Youtube. Vreau să-mi încep monetizarea pe canal, cum fac asta doar de pe telefon? Dar in scris vreau sa aflu. Nu din clipuri tutoriale. Voi începe să încarc in fiecare noapte meciuri mobile Legends. Pentru distractie. Si pot noapte de noapte 5 ore. Fără edit fără nimic. Si lose si win. Pas cu pas de pe telefon. Să am dolar lângă clip. Canalul e public.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie sa ai 1000 de abonati (minim) care in ultimul an sa se fi uitat la un total de 4000 de ore. Astea sunt regulile pentru monetizare.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie sa ai minim 1.000 de abonati si 4.000 ore de vizionare in ultimul an sa poti activa monetizarea.

| killer3023 explică (pentru Intruder19):

Https://www.youtube.com/channel/UC6qweKyKlpKszqdnl1SB7Pg acesta este canalul meu. Da si tu mai departe like si subscriberi si dau si eu. Nu mă cataloga ca cerșetorii aia de îi vezi prin fiecare video. Fac gameplay cu mobile Legends. Ms mă ajută, vreau sa activez monetizarea. Orele alea se fac cand se uită alții la mine sau trebuie eu în total să urmăresc clipuri să se facă orele alea 4000?

| killer3023 explică (pentru Intruder19):

Deci ei să facă 4000 de ore nu eu să mă uit 4000 de ore. Deci, abonații să se uite la mine in total 4000 de ore nu? Nu să mă uit eu 4000 de ore în total?

| Intruder19 a răspuns (pentru killer3023):

Trebuie sa ai 1000 de abonati (minim) care in ultimul an sa se fi uitat la un total de 4000 de ore. Astea sunt regulile pentru monetizare.