| Edyez a întrebat:

Salut, am un fel de problema. Sunt baiat si am 15 ani, sunt mai rusinos de cand ma stiu si nu am avut o relatie pana acum cu o fata. Zilele trecute la liceu, am intrat si eu frumos pe usa sa ma duc spre clasa si o fata se baga cu mine-n seama, de atunci ne stim si ne mai salutam prin pauze. Eu o plac, e frumoasa, mi se pare de treaba si genul de fata cu care mi-ar placea sa-mi petrec timpul. Acum faza e ca sunt rusinos si cum nu am avut vreo relatie pana acum nu stiu cum sa ma bag in seama cu ea. Plus ca o mai vad cu un baiat prin pauza(ea nu are iubit) si baiatul acela e prietenul unui tovaras de al meu ce e in clasa cu el(ei se stiu), tovarasul meu mi-a spus ca nu stie daca se da la ea sau ceva de genul, dar daca ea il place poate deja pe tipul ala chiar daca nu e cu nimeni impreuna, mai merita incercarea?
Si inca o chestie, dupa ce ne-am cunoscut prima data, ea m-a salutat, am salutat-o si eu si am intrebat-o daca ma cunoastea, a zis ca 'acum ne cunoastem', dupa o zi ne-am intalnit iar si imi stia numele, nu stiu de unde a aflat cum ma cheama, dar de ce a interesat-o? Asta sunt curios.

2 răspunsuri:
| vali_6251 a răspuns:

Frate, aici e ok sa fii direct... Intreab-o daca simte ceva pentru tine si daca ar vrea sa incepeti o relatie...
Prima mea relatie a inceput cu "Vrei sa iesim la un suc dupa ore?"
Daca nu te place, asta e, treci la urmatoarea...
Sfatul meu, poti sa il iei in considerare, sau nu, e viata ta pana la urma... Dar nu da vina pe mine daca nu iti iese

| Edyez explică (pentru vali_6251):

Nu as da vina pe cineva care a incercat sa ma ajute, dar cum sunt mai timid mi se pare ciudat sa actionez asa rapid + ca nici nu stiu daca ar vrea sa fie cu mine, nici n-o cunosc asa bine, dar suna bine si varianta ta, sa-mi fac un pic de curaj s-o invit, poate-mi da o sansa si daca nu-mi da, aia e, am 15 ani, merg inainte, pana la urma, e mai trist sa nu incerci decat sa incerci si sa nu-ti iasa.