| GalacticOtter a întrebat:

Am un fel de problema...sunt fata, recent am schimbat scolile, iar la noua scoala, sunt prietena doar cu baieti, acum realizez si eu, ca nu am nicio prietena, doar prieteni.Si, sa fiu sincera, ma simt chiar mai bine asa...cu baietii chiar am ce discuta in pauze, am vorbit uneori si cu fete si am realizat ca nu avem prea multe in comun, e normal?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, de ce nu ar fi?
Personal m-am inteles toata viata mai bine cu baietii, decat cu fetele. Si atata vreme cat le-am impus respect si nu le-am permis sa ma atinga, m-au respectat si mi-au fost prieteni buni.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da

| Adry05 a răspuns:

Păi ce are? cum există băieți care se împrietenesc mai ușor cu fetele, așa și tu cu băieții. stai cu cine te simți bine și aia e. eventual ar trebui totuși să te apropii și de fete că dacă e cazu să plecați cu clasa într-o excursie nu poți sta cu băieții în cameră laughing

| Cameliapantiru a răspuns:

Salut!
Prietenii trebuie să-ți fie compatibili ție, ca idei, preocupări etc, să fie loiali și sinceri. Nu contează deloc dacă sunt de același sex sau de sex opus, atât timp cât vă potriviți și vă simțiți bine împreună.
Personal, am atât prietene, cât și prieteni.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Bineînțeles că e normal.

| GetaBrînzescu a răspuns:

Da,eu cred că e normal, adică nimeni nu te forțează să stai doar cu genul tau