| ShadowLoleris a întrebat:

Am un prieten care are 18 ani și place o fată de 12 ani.
Doar vreau să întreb, fiindcă el nu știe, și m-a întrebat pe mine dar nici eu nu știu, dacă este ilegal să fie un băiat de 18 ani cu o fată de 12!
Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| SatraBenzbest a răspuns:

laughingasta e pe principiul :,, intreb pentru un prieten''
ideea e ca nu e ilegal, atata timp cat ei nu intretin relatii sexuale, in cazul asta de preferat este ca fata sa nu se duca sa i zica lu ma sa pentru ca nu va fi prea fericita si se va duce la politie si poate fi acuzat de pedofilie.Depinde foarte mult si de fata.Din punctul meu de vedere dragostea nu are varsta.Zic ca nu conteaza varsta, ca e fata sau baiat, avem dreptul sa iubim pe oricine.

| ShadowLoleris explică (pentru SatraBenzbest):

Mulțumesc frumos de răspuns!

| SatraBenzbest a răspuns (pentru ShadowLoleris):

Cu draghappy

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, placerea ta se cheama PEDOFILIE si se manaca cu INCHISOARE!
Ea este copil mic, el este bolnav psihic si se da la copilasi mici.
Nu-i nici legal, nici normal si nici snataos.
Il sfatuiesc pe prietenul tau sa ceara ajutor psihiatric de urgenta, pentru ca prefrinta lui nu-i una normala.

| Andreeush a răspuns:

Dacă acest "prieten" întreține relații sexuale cu acea fată va avea probleme grave cu poliția.
Eu nu înteleg ce vede un băiat de 18 ani la o copilă de 12 ani? Nu poate să își caute pe una de vârsta lui?

| Plato a răspuns (pentru Andreeush):

Nu poate, alea nu-l iau in seama. In plus, trebuie sa fii bolnav psihic ca sa fii pedofil.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Este mai mult decat ilegal, este foarte dubios.

| Plato a răspuns:

La multi ani! (Cu executare) prietenului tau.

| ywar a răspuns:

Si eu intreb pentru un prieten... am pe una in bloc, mutata de curand, misto fata, paraie, ca fructa data in parg, pot si eu sa o f@T?