| JAMALEEE a întrebat:

anul acesta m-am hotarat sa plec la mare in Bulgaria si daca ma puteti ajuta ce sa aleg dintre nisipurile de aur ori sunny beach ma refer la cazare, preturi si unde este mai frumos sa iesi sa te plimbi sa ai ce cumpara. Multumesc frumos.

1 răspuns:
| BarbieGirl13 a răspuns:

Eu am fost cu ai mei mai multi ani la rand in Nisipurile de aur. Sincer nu stiu cum e in Sunny Beach, dar iti pot spune cum e in Nisipuri. Deci in primul rand, noi am nimerit de fiecare data, cam in fiecare zi, vreme frumoasa si am putut sa mergem la plaja. Plaja e super, nisipul fin si curat in majoritatea partilor...nu am fost in toate partile, dar unde am fost era binelaughing. Hotelurile au majoritatea All Inclusiv, ceea ce e super pentru familii sau daca mergeti mai multi (zic eu), curatenia e la ordinea zilei si ai snack-uri intre mese deci nu ai de ce sa iti faci probleme ca nu ai destule sau ca iti e pofta de ceva si nu ai. E curat prin hoteluri (prin cate am fost eu). Statiunea e super draguta. La fel ca la noi, sunt o gramada de standuri cu haine, dulciuri, suveniruri si alte chestii dragute. Apoi mai sunt "parcurile" alea ca la noi prin statiune in care sunt masinutele, roata, carusel si standuri cu mancare si dulciuri, dar nu cheltuiesti multi bani pe langa ca ai totul la hotel(la mancare ma refer). Eu m-as mai duce acolo si povestesc cu drag despre Nisipurile de aur. E chiar super statiunea (gen la noi Mamaia). Daca vrei totusi sa ai o statiunea mai linistita in care sa te plimbi, iti recomand Constantin si Elena. Am fost acolo odata la Estreya Palace (cred ca asa se numea hotelul). E mai accesibil la pret...statiunea e asemanatoare cu Eforie Sud si ai si ce vizita pe acolo si e mai multa liniste. Vacanta minunata! big grin