| Mihai99182 a întrebat:

Salut, anul asta termin scoala si dau bacul, insa mi-e teama de matematica. Am vreo sansa sa iau 5 daca eu la momentul asta nu stiu boaba de matematica?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum te prezinti acum, ai toate sansele sa nu iei BAC-ul, dar mai ai 1 an la dispozitie sa schimbi nesansa asta in ceva bun, punand mana serios pe matematica si lucrand zilnic cate 2-3 ore, iar sambata si duminica, cate 10 ore pe zi.

| sierra1 a răspuns:

"am vreo sansa sa iau 5 daca ...nu stiu boaba de matematica"

cinstit nu, eventual te rogi la toți sfinții să facă o minune

| Mihai99182 explică (pentru sierra1):

Mersi, pe asta o sa ma bazez

| sierra1 a răspuns (pentru Mihai99182):

Da' cu convingere, nu doar așa...

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Asta am patit si eu anul trecut.Nu stiam deloc matematica si am invatat singur de pe internet in ultimele luni dar nu am inteles mai nimic. Bacul l-am picat la matematica cu nota 3, 40 dar macar am luat la romana 6.50 si 6.80 la biologie.Deci cam greu poate daca iei meditați si incelegi ceva.Eu am invatat singur si nu intelegeam mai nimic si l-am picat. Totusi am luat 3.40 inseamna ca am rezolvat corect vreo 4 exerciți.Eu care acum 1 an nu stiam nici macar ce inseamna radical.