| andreisergiu123456789 a întrebat:

Salut as avea o intrebare.Ce limbaje de programare iti trebuie pentru a deveni front end developer?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde...
pentru inceput obligatoriu PHP si JS
si bineinteles pe langa limbaje de programare ai nevoie de HTML, CSS si MYSQL.

pe urma depinde ce ti se cere. probabil diverse framework uri si derivate, fie ca e vorba de php sau js.

Pe urma poti avansa in Java sau Asp

| andreisergiu123456789 explică (pentru suntserios):

Tu ai citit ce te am intrebat doar front end nu si back end!

| andreisergiu123456789 explică (pentru suntserios):

Tu ai citit ca te am intrebat am spus doar front end nu si back end!

| suntserios a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Si ce o fi de back end din ce am scris eu acolo si nu tine de front end?

| andreisergiu123456789 explică (pentru suntserios):

File:///C:/Documents%20and%20Settings/Andrei/My%20Documents/Ce%20inseamna%20Front-End%20si%20ce%20inseamna%20Back-End_%20%E2%80%93%20webBlog.html

| suntserios a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Ce facusi fratica? Ai impresia ca eu pot citi fisiere locale de la tine din PC?

Zi ce ai de zis si unde am gresit eu in ce am zis

| andreisergiu123456789 explică (pentru suntserios):

Fii atent!"sunt serios" sau cum te o chema tocmai am aflat n ai nevoie decat de html, css, javascript, jqwery si Angularjs pentru a deveni front end developer! ca sa te conving si sa ti bag mintiile in cap! ia du-te tu mataluta in inspect element la orice site chiar si "tpu.com" si uitate acolo! si daca tu o i gasi java, php, phyton sau".net" acolo te rog doar spune-mi! mediocrule