| Hdhdj a întrebat:

As dori sfatul vostru. Sunt clasa a 10 a si m-am mutat la un alt liceu. Faza e că aici voiam de la început că liceul e foarte aproape de mine, ca are program dimineata si ca se invata bine, dar nu prea sunt sigur de ce vreau cu adevarat. Am luat o decizie în grabă sa schimb liceul. Eu in clasa a 9 a eram la un liceu mai departe de mine la vreo 3 km ca sa nu mai spunem ca pana in clasa a 11 a învățam după masă. Ce-i drept acolo se făcea carte si na aveam si eu grupul meu de prieteni cu care radeam, dar acum regret ca m-am mutat. Si totusi daca ar fi sa ma întorc unii din vechea clasa adică aia unde am stat in clasa a 9 a vor spune chestii. Ca de ce am venit inapoi ca nu am scapat de tine? Aici la noul liceu nu prea am cu cine sa vb si e si mai greu. Nu stiu ce sa fac. Mai ales daca e sa ma mut ce vor spune părinții. Voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Lasa ma,e mai bine zic eu ca te-ai mutat,si oricum nu e ca si cum nu va veti mai vedea, o sa aveti timp in weekenduri, o sa va mai vorbiti poate cand va jucati ceva multiplayer, si cu timpul te vei integra in noua scoala, poate nu toti te vor placea dar o sa iti faci si tu grupul tau de prieteni.

2 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Am fost in fix aceeasi situatie, doar ca la mine era mai complicat pentru ca ma mutasem din tara. Si cum nu imi placea, nu stiam limba si nu aveam prieteni pana la urma ai mei au decis sa ne intoarcem. Asta a fost in clasa a 3-a. Ma gandeam la aceleasi lucruri. "Ce vor zice colegii?" sau "Oare ma voi mai integra?" si pot spune ca toti au fost bucurosi sa ma primeasca inapoi si nu am auzit niciun "Iar ai venit?" sau chestii de genul. Gandeste-te ca pana la urma nu conteaza ce zic restul daca tu esti sigur ca ai un grup de prieteni care te vor primi cu bratele deschise si fericiti ca te-ai intors

| Katie1356 a răspuns:

Daca sunt prieteni adevarati, nu vor spune asa ceva si din contra, se vor bucura sa te aiba inapoi in grupul tau. Plus de asta, le poti povesti de liceul nou, ce si cum era acolo.
Concentreaza-te pe ceea ce e bine pentru tine si viitorul tau, nu de pe gura lumii. Cei ce te sustin si tin la tine vor ramane acolo indiferent de ce alegeri faci.