| adi4fotbal a întrebat:

As vrea sa citesc niste carti.Dar vreau niste carti din care pot invata ceva. Am 18 ani. Imi puteti recomanda cateva?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi recomand cu căldură Invitaţia la vals de Mihail Drumeş, este o carte bună şi o poveste foarte frumoasă şi unică.
De asemenea: Nuntă în cer - Mircea Eliade
Portretul lui Dorian Gray - Oscar Wilde
dacă eşti atras de mister: Magicianul - John Fowles
La răscruce de vânturi - Emily Bronte
Jurnalul Fericirii - Nicolae Steinhardt

| Summoning a răspuns:

Biblia

| adi4fotbal explică (pentru Summoning):

Nu vreau carti religioase si nici carti de stiinte. Vreau romane. Povesti din care pot invata.

| Roxykutza a răspuns:

Iti recomand cu multa placere cartea Nu Plange Sub Clar de luna este foarte frumoasa si se gaseste in librari sper sa o citesti:*