| Katalinn699 a întrebat:

Salut, aș vrea să ma apuc de vapat, credeti ca dăunează la fel de mult ca tigarile normale? Stiu ca si țigările electronice dăunează dar nu la fel de mult ca cele normale.Aia cu faci plămâni la apa nu prea o cred.Si daca o sa ma apuc o sa cumpar lichide fara nicotină si o sa fumez rar nu chiar in fiecare zi si mentionez că am 15 ani.

Răspuns Câştigător
| aimullah123 a răspuns:

Nici eu nu cred ca poti face plamani la apa laughing
O sa iti dau unul dintre cele mai bune sfaturi pe care le pot oferi cuiva.
Cu banii pe care ai putea sa-i dai pe fumat cumparati 2-3 carti pe luna. Orice carti crezi ca ai putea tu sa citesti cu placere. Din orice domeniu. Poti citi despre fumat, despre sanatate, carti de spiritualitate, crati de religie, carti de hobby personal, carti de dragoste, horror, politiste, istorie, psihologie, stiinta. Sigur o sa iti placa un domeniu.
Nu o sa iti para rau.

| Bariel a răspuns (pentru aimullah123):

Eu nu suportam cititul deoarece scoala mi-a facut o idee proasta despre citit, recent am instalat o carte electronica de pe carti play si nu m-am mai putut oprii din citit

2 răspunsuri:
| Ungurean_Andrei_1999 a răspuns:

Nu dauneaza la fel de mult, dar dau dependenta. La varsta ta nu te-as sfatui sa te apuci de fumat, si daca poti sa nu te apuci deloc, pentru ca nu vei pierde nimic. Cu banii aia, iti cumperi un laptop nou, sau faci lucruri mult mai interesante. Funda?winking