| ForeignO a întrebat:

Salut.

As vrea sa ma vopsesc. Totusi, nu ma pot decide : portocaliu, mov intens sau rosu intens. Problema este alta, de mai multe ori am inercat sa-mi fac suvite mov, dar mereu au iesit rosii. Ce as putea face ca sa iasa movul dorit?( asta in cazul in care aleg mov) Ar trebui sa ma decolorez?

Si inca ceva, ce culoare dintre cele mentionate ar merge mai bine cu culoarea parului meu? ( saten-castaniu)

Multumeschappy

3 răspunsuri:
| madalyna a răspuns:

Parerea mea este sa-ti faci suvite blonde.Nu o sa iesi prea mult in evidenta fata de suvite mov sau alta culoare plus ca fetelor cu parul castaniu le sta bine cu suvite blode.Parerea mea

| LoL a răspuns:

Nu o sa ti iasa niciodata pentru ca culorile precum mov portocaliu etc. sunt facute la coafor cu vopsele profesionale si multe dintre ele sunt combinatii de culori facute de coafeze

| Larisa a răspuns:

Buna! ca sa obtii mov parul trebuie decolorat aproape alb,apoi aplicata vopseaua, dar aceasta o poate face doar un specialist.Tie nu cred ca-ti iasa daca vrei permanente. Daca nu vrei permanente, este in farmacie o solutie care iti coloreaza parul mov dar nu este permanenta(cred ca albastru de metil se cheama)Cred ca orice culoare ti-ar sta bine atata timp cat ai atitudinea necesara sa o portiwinking! bafta