| Ooops17x a întrebat:

as vrea sa stiu cite mese pe zi ar trebui sa am pentru a ma mentine in forma, eu de obicei am 3 mese, prinzul este mai consistent, as vrea sa stiu daca e normal asa, si ultima masa e pe la ora 18. e bine?

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Ar trebui 3 mese pe zi+2 gustari intre ele(un mar,un iaurt,etc)imicul dejun sa fie cat mai consistent,pentru ca iti ofera energia pentru intreaga zi ceva fructe,legume, si branzeturi sau un iaurt, ceva biscuiti.la prinz 2 feluri supa sau ciorba la felu 1, iar la felu 2 carne,cartofi,sau din astea. ceara e buna ora, si ceva usor, niste paste. sper ca te-am ajutat paaa:*

2 răspunsuri:
| AlexandruAnst a răspuns:

E foarte bine dar masa de dimineata trebuie sa fie mai consistenta decat cea de la pranz. Stii cum se spune " Micul dejun mananca-l singur, pranzul cu prietenii, si cina cu dusmanii.

| AddaBăă a răspuns:

Pai mikul de jun p l pra 9:30 dp intre mik de jun si pranz o gustare pranzul p l 12:30 si cina la 18:00 nu mai trzz si intre pranz si cina o gustare